Laptop do gier

Dobry laptop do gier to naprawdę sprzęt, który wymaga od nas przemyślanego wyboru. Nie możemy go wybierać pochopnie. Nie możemy kierować się opiniami, co do których nie mamy pewności. Laptop gamingowy musi być dostosowany przede wszystkim do tego, w co gramy, jak gramy i w jakich warunkach ceny grać.

Na co kłaść nacisk, wybierając laptopa gamingowego?

  • Procesor – z pewnością procesor naszego laptopa nie może być słaby, bo nie poradzi sobie z zadaniami, które przed nim stawiamy. Musi być to konstrukcja naprawdę wydajna i szybka. Gry, szczególnie te bardziej wymagające, potrzebują bardzo dobrej jakości procesora i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Musi być to urządzenie, które będzie spełniać najwyższe wymagania. Oczywiście nie musimy od razu kupować laptopa z najdroższym na rynku procesorem, ale powinno być to urządzenie, które będzie się sprawdzać w działaniu.
  • Karta graficzna – grafika w przypadku laptopa do gier jest niezmiernie ważna, o ile nie najważniejsza. Nie ma się co łudzić, że zintegrowana karta graficzna sprawdzi nam się w grach, bo tak się absolutnie nie stanie. Laptop gamingowy po prostu musi mieć dedykowaną kartę graficzną. Taka grafika zapewnia płynność rozgrywki i gwarantuje także, że obraz będzie bardzo dokładny, a co najważniejsze, że będzie nam się niezmiernie komfortowo prowadziło każdą rozgrywkę.
  • Klawiatura – dobra klawiatura to podstawa, jeżeli chcemy grac na laptopie komfortowo. Jeżeli niektóre klawisze nie odbijają jak należy (co często zdarza się na przykład w przypadku spacji), to jasne staje się, że gra nie będzie nas satysfakcjonowała. Klawiatura laptopa do gier powinna mieć wydzielony blok numeryczny, który zagwarantuje, że przełączanie między funkcjonalnościami gry będzie po prostu bardzo sprawne.
  • Dysk twardy – z uwagi na to, że większość nowych gier zajmuje dużo miejsca, jasne staje się, że laptop gamingowy musi posiadać pojemny dysk twardy. Dzięki temu będzie można na nim zgromadzić wiele gier. Oczywiście takim najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby nasz notebook posiadał dwa dyski. Wtedy jeden przeznaczylibyśmy jako partycję na pliki systemowe, a drugi na gry i na inne dokumenty. W takiej konfiguracji najlepiej byłoby, gdyby nasz pierwszy dysk był SSD, natomiast drugi HDD. Na dysku SSD trzymamy system, natomiast na HDD gry i pliki. Dysk HDD mógłby być też w technologi Intel Optane.

Oczywiście ważna jest także bateria naszego notebooka oraz to, jak on wygląda. Jeżeli kupujemy dobrego laptopa i płacimy za niego sporo, to jasne staje się, że chcemy, by był wytrzymały i atrakcyjny. Dlatego też należy stawiać na rozwiązania, które mają obudowę wzmocnioną magnezem albo aluminium.

Dodaj komentarz