Idealny laptop dla gracza

Gracze wymagają większej funkcjonalności niż przeciętni użytkownicy i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Bardzo często jest tak, że nowoczesne gry wymagają bardzo wysokich ustawień, natomiast w większości przypadków średnio półkowe notebooki wcale nie mogą się pochwalić takimi rozwiązaniami. Laptop dla gracza musi posiadać znacznie mocniejsze podzespoły, bo zwyczajnie w przypadku wymagających gier nie poradziłyby sobie przy niskich standardach.

Laptop dla gracza – parametry

  • Dysk twardy – jeżeli instalujesz na laptopie dużą ilość danych, a dodatkowo masz tam kilka gier, to dysk o pojemności 300 GB może być po prosty niewystarczający. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się taki, który ma przynajmniej 500 GB, a najlepiej to 1 TB. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby laptop dla gracza posiadał dwa dyski – jeden SSD przeznaczony na system, natomiast drugi przeznaczony na pliki i w tym przypadku drugi dysk może być dyskiem HDD.
  • Procesor – nie oszukujmy się, im nowszy będzie procesor, tym lepiej. Z pewnością gracze powinni zainwestować w urządzenia z procesorami szóstej i siódmej generacji. Siódma generacja, czyli procesory Intel Kaby Lake, to już wyższa półka cenowa, ale też gwarancja, że laptop będzie wydajny.
  • Karta graficzna – to najważniejsze, na co musisz zwrócić uwagę, nieważne, czy jest teraz wyprzedaż laptopów i chcesz kupić sprzęt tanio, czy kupujesz go za pełną cenę. Od tego, jaka będzie karta graficzna, zależy jakość rozgrywki. Z pewnością warto zainwestować w którąś z nowych kart nVidia Ge Force dedykowaną graczom. Karta powinna posiadać własną pamięć RAM, przez co gra będzie dynamiczna i da Ci też dużo satysfakcji.
  • Ekran – oczywiście im większy będzie ekran Twojego laptopa, tym lepiej. Nie ma sensu stawiać na lekkie laptopy, kiedy zależy Ci na wydajności i przyjemności z gry. Musisz wybrać sprzęt, który ma powyżej 14 cali, a najlepiej taki 15’6 lu wręcz 17 cali.

To takie podstawowe parametry, które powinny być brane, jeżeli masz zamiar wybrać dobry laptop dla gracza. Oczywiście ważny jest też design i czas pracy na baterii, ale tym nie musisz się już tak bardzo przejmować. Najważniejsze są te kluczowe kwestie, które w tym przypadku będą miały najistotniejsze znaczenie. Jeżeli chcesz, by Twój laptop dotykowy był idealny, to postaw na nieco wyższą półkę cenową. W przypadku graczy nie ma co schodzić poniżej ceny 5 tysięcy, bo za taką kwotę nie kupisz urządzenia, które będzie się sprawdzać idealnie przy grach, które wymagają wysokich ustawień. Minimum, jakie musisz wydać to 5 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz